Tabletki na ból kości Ibuprom RR – opinia o znanym leku

Pierwszy raz miałem problem ze stawami zaraz po 40. Fakt, był to efekt mojej ciężkiej pracy i sportu uprawianego w młodości. Kontuzje, przeciążenia – to wszystko w końcu wyszło po latach. Uznałem jednak, ze bóle stawów nie mogą mnie jeszcze powstrzymać przed kontynuacją kolejnej pracy, która zaczęła mi się bardzo podobać.

Tabletki Ibuprom RR kupiłem przez opinie znajomych

ibuprom-rr-opinie

Poszedłem więc do apteki i poprosiłem o jakiś środek na bóle stawów. Polecono mi Ibuprom RR tabletki na ból kości. Znałem tę nazwę. Poza tym stosowałem już kiedyś zwykły Ibuprom podczas infekcji – faktycznie, zwalczał ból głowy i gorączkę i to dość szybko. Poza tym zaproponowany środek miał raczej dobre opinie.

Tabletki na ból kości Ibuprom RR – skład i działanie

Jednak dla mnie istotne było to, aby tabletki nie zwalczały samego bólu jako skutku problemu zachodzącego w moich stawach, ale żeby zwalczały też stan zapalny. Skład Ibupromu RR był tak dobrany, aby zwalczać też stan zapalny, więc kupiłem opakowanie i zacząłem stosować tabletki za każdym razem, kiedy odczułem ból. Fakt, przez pierwszy miesiąc dość szybko odczuwałem ulgę, później jednak bóle zaczęły powracać coraz częściej i z coraz większym natężeniem.
Na szczęście do tej pory nie brałem maksymalnej zalecanej dawki, więc mogłem ją jeszcze bezpiecznie zwiększyć lub wziąć 1-2 dodatkowe tabletki w ciągu dnia, gdy zachodziła taka potrzeba.

Ibuprom RR – ulotka i ostrzeżenie o efektach ubocznych

Ulotka przestrzegała przed przekraczaniem zalecanych maksymalnych dawek, nie mogłem więc już brać Ibupromu częściej, niż dotychczas. Bałem się, że nadejdzie taki dzień, kiedy ulgę odczuję na godzinę, a później będę musiał czekać przez kilka kolejnych na to, żeby móc wziąć kolejną dawkę Ibupromu RR.

Efekty uboczne Ibupromu RR

W końcu nastały takie dni, gdy ulgę odczuwałem tylko przez krótki czas, przy braniu maksymalnej dozwolonej dawki. Dodatkowo, pewnego dnia zaczął się buntować mój żołądek – po każdej dawce leku było mi trochę mdło. Trzeba pamiętać, że brałem Ibuprom RR już przez ok. 10 tygodni, często dobijając do maksymalnej dozwolonej dawki. To faktycznie mogło zacząć wpływać negatywnie na mój układ trawienny.

Ibuprom RR – kiepskie efekty

Skoro więc efekty stosowania Ibupromu RR były już i tak kiepskie, to dodatkowe problemy z żołądkiem stały się ostatnim gwoździem do trumny: musiałem natychmiast zmienić kurację.
Przekonałem się więc na własnej skórze, że to, co pomaga wielu osobom, nie musi pomagać każdemu. Nie wszystko też da się stosować długofalowo, zwłaszcza musząc dobijać do maksymalnej zalecanej dawki. A jeśli mamy przy tym do czynienia ze środkiem podawanym doustnie, czyli przez układ pokarmowy, to jasne jest, że może i on ucierpieć na skutek częstego stosowania pewnych substancji.

Iburpom RR – dobry doraźnie, ale nie jako tabletki na ból stawów

Ibuprom RR sprawdzał się u mnie jako środek doraźny i to też tylko do pewnego momentu. A ja – niestety – byłem takim pacjentem, któremu będzie potrzebny środek możliwy do stosowania dłużej lub który zdecydowanie polepszy stan moich stawów. I to na tyle wyraźnie i na tak długo, aby móc bardzo ograniczyć branie jakichkolwiek środków przeciwbólowych do niezbędnego minimum.
Tym razem zawiodłem się na produkcie z “Ibupromem” w nazwie. Szybko przestał odpowiadać moim potrzebom przy stosowaniu go zgodnie z zaleceniami producenta.